Jak dobrze zawiesić obraz?

obraz-z-ksiezycemPrawie każdy decyduje się na powieszenie w swoich wnętrzach nowoczesne obrazy, zdjęcia czy plakaty na ścianę. Wbrew pozorom to nie takie łatwe zadanie. Na której ścianie powiesić obraz i na jakiej wysokości? Czy wybrać zminimalizowaną ramkę czy ozdobioną w barokowym stylu? Jaki kolor powinny mieć ramki i jak dobrze je ze sobą rozstawić?Wskazówki niżej podane dotyczą wieszania obrazów, jak i przykładowe dekoracje. Dzięki nim możesz obraz-z-mostemzadbać starannie o rozwieszenie obrazów w pokoju nie popełniając przy tym błędów.

Pierwotnie przyjęta zasada mówi, że obraz należy umieścić na wysokości oczu, tak aby wchodząc do danego pomieszczenia, centralnym punktem na ścianie był główny symbol tej sztuki. Oczywiście nie zawsze można zastosować się do tej wskazówki, lecz warto o niej pamiętać.
Druga wskazówka, to rada podczas wieszania większej ilości obrazów. Nie należy zapomnieć, ze całość obraz-kaskadowy-abstrakcyjnyposzczególnych elementów powinna być ułożona w konkretna kompozycję . Zanim zostaną umieszczone na ścianie, warto przetestować ich układ na łóżku, by mieć pewność, że nie podziurkujemy ściany mieniając co jakiś czas kompozycję na ścianie.

Planując aranżację grupy obrazów zmierz najpierw, jaką powierzchnię ściany mają one zajmować (uwzględnij regały, szafy, okna, kratki wentylacyjne i wszystko to, co ogranicza ci pole manewru). Taśmąobraz-z-mostem-w-lizbonie malarską wyklej na podłodze prostokąt o odpowiednich wymiarach wyznaczający zewnętrzne granice poszczególnych elementów kompozycji.

Sposoby w jakie należy aranżować wnętrza nie są precyzyjnie skonstruowane. Najważniejszym aspektem jest to, by podczas wieszania jednego obrazu bądź ich większą ilość należy zwrócić uwagę na symetrię, położenie i równowagę pomiędzy poszczególnymi elementami. Kompozycja może okazać się nieudana, gdy nie obraz-z-drzewamizbadamy tych cech. Zwrócić uwagę trzeba również na wielkość ściany, na której będzie widniało dzieło. Na małych powierzchniach staraj się umieszczać małe obrazki. Powiększą one optycznie wnętrze- te duże zachowaj raczej dla większych wnętrz.

Współpraca z meblami może okazać się trudna….podstawową zasada to, nie wieszanie większych obrazów nad meblem, który swoimi rozmiarami jest znacznie mniejszy. Światło pełni charakterystyczną tryptyk-panorama-miasta-obrazyoraz ważną rolę dla obrazów. Oświetlane dają wrażenie bardziej realnych oraz można dostrzec każdy, drobny element.Obrazy oprócz zawiśnięcia na ścianie mogą również stanowczo opierać się o nią na jednej z półek. Stojąc nieopodal innych akcesoriów prezentuje się równie dobrze. Koloryt obrazu powinny chociaż w najmniejszym stopniu komponować się i nawiązywać do barw wnętrza.Jaskrawe, żywe kolory dodają pomieszczeniu dynamizmu, natomiast te neutralne tryptyk-obrazy-kwiatydziałają kojąco. Żeby dodać pomieszczeniu energii, obrazy mogą mieć czerwone ramy. Stanowiłoby to ładny kontrast z popielatym kolorem ścian. Powszechne znane powiedzenie-duże może więcej. Często i w tym wypadku jest tak, że duże oznacza lepsze. Jedna wielka dekoracja wystarczy, by nadać wnętrzu zdecydowany akcent. Jest mocnym elementem i składnikiem całej układanki dekoracyjnej pomieszczeń. Obrazy abstrakcyjne oraz krajobrazy otwierają przestrzeń.
fototapeta-makiSkupiające się w jednym punkcie, gdzie linia horyzontu umieszczona jest w centralnym punkcie odczuwać można wrażenie efektu 3D. Złudzenie optyczne powoduje, iż mamy wrażenie, że za ta iluzją znajduje się coś jeszcze.