W artykule dowiesz się:

 • po co okleja się szyby naklejkami,
 • jak okleić szybę aby na naklejce nie było bąbli powietrza,
 • jakie są rodzaje naklejek i do czego je stosować,
 • jakiego rodzaju szyby można oklejać

Po co oklejać szyby naklejkami

Można przecież nie oklejać szyb naklejkami. Mój kuzyn Zbigniew nigdy żadnej szyby nie okleił i żyje. No pewnie, ale jaka jest jakość tego życia, gdy nie ma w niej szyb oklejonych naklejką? Mnie wydaj się, że taka…. szarawa.

No bo naklejki na szyby mogą …

 • doskonale zasłonić co za szybą, ale przepuszczać światło więc, naklejona mleczna naklejka będzie sprawiała, że ciekawski sąsiad nic nie zobaczy przez oklejoną szybę w łazience i pozostanie ze swoimi domysłami bez naszego zmysłowego ciała. Nasze ciało – nasza łazienka odgrodzona od sąsiada szybą na której naklejka…
 • naklejka zabezpieczy szyby przed pękaniem, a gdy już ktoś się uprze i szybę w oknie stłucze, lub szybę w kabinie prysznicowej, lub… to te kawałki szkła będą trwale powiązane klejem z folią i dyndając na niej nie upadną i nie skaleczą naszego delikatnego ciała,
 • ach i jeszcze piękna strona naklejek na szyby. Jak powszechnie wiadomo jak coś jest ładne, to jest ładne i ładniejsze stają się myśli, słowa, uczucia i oczywiście … ciało bez zbędnych kilogramów. Tak więc naklejka kolorowa na szybie może zdziałać cuda z naszym życiem, więc jak najszybciej należy ją kupić, nakleić i siedzieć w łazience podziwiając szybę z naklejką witrażową, której zazdrości nam sąsiad co może radować i rzecz jasna raduje.

Oklejanie szyb naklejkami – jak to zrobić trzymając jeden palec w nosie lub jedząc ptysia z wypływającym kremem

To jest proste – powiedział pan, gdy sprzedawał naklejkę do oklejania szyb. No i … miał rację. Proste jest, to co znane. Oklejam od 12 lat i naklejając w tym czasie setki naklejek na szyby spotkałem się tylko z jedną firmą, która wraz z zamówieniem przysłała próbki naklejki na szyby. A oto ta firma co ma te fajne naklejki na szyby https://www.dekoracjenawymiar.pl/naklejki-na-szyby które można z czystym sumieniem polecić.

Powiesz:

 • a na co mnie próbki jak już mam kupioną naklejkę?
 • no, a na czym nauczysz się naklejania człowieku – odpowiem.

I to właśnie do tego, są potrzebne próbki – do nauki naklejania. Po to abyś nie uczył się lub uczyła kochana czytelniczko naklejania na głównym wzorze. Rach ciach i nauka pójdzie sprawnie.

W kwestii jak naklejać naklejkę, to powiem, że monomeryczne nakleja się na wodę z płynem do mycia naczyń. Takie naklejki (i szyby) najczęściej są wodoodporne, więc oklejanie na wodę im nie zaszkodzi, a znacznie łatwiej wypchnąć wodę spomiędzy naklejki i szyby niż suche powietrze. Nie wierzysz? Wypróbuj na próbce, którą otrzymałeś 😉

Rodzaje naklejek o niesamowitych właściwościach i cudownych wzorach do różnych szyb

Na szyby można nakleić właściwie 3 rodzaje naklejek:

 • naklejki białe z białym klejem – nic przez naklejkę nie zobaczysz, a nadruk będziesz oglądać tylko od zadrukowanej strony. Od strony kleju naklejka będzie biała.
 • naklejki mleczne z białym klejem – oooo to moja ulubiona naklejka. Światło przenika, wzór (nadruk) jest widoczny od strony nadruku oraz przez naklejkę od strony kleju, a zatem spokojnie można oklejać szyby w oknach, szyby w kabinie prysznicowej.
 • naklejki easy dot z klejem punktowym, ale nie wiem po co komu taka naklejka. No może w sklepie, aby poinformować, że mamy jakąś promocję, aby z dwa tygodnie ją zerwać i nakleić na szybę nową naklejkę. Szybko, ładnie i bez żadnej wprawy.