dmuchawce-kwiatyKolor amestynowy idealnie sprawdza się we wnętrzach w towarzystwie szarości,bieli, beżach oraz czerni. Nie bójmy się jednak zastosować nowych koncepcji, które mogą ożywić pomieszczenie jednocześnie będące zaskakującą wersją poprzedniej czy inspiracją dla kolejnych. Połączenie zieleni,fioletu oraz drobnych elementów w kolorze niebieskiego może trafnie wpasować się w wystrój klasycznej łazienki w białych kolorach…Fiolet to kolor doskonały! Zagadkowy i zniewalający.Daje poczucie luksusu, a zarazem przytulnego wnętrza. Spektakularny bywalec wnętrz. Atrakcyjny, bo nie szablonowy. Wystarczy zaledwie jeden detal, by zmienić wystrój i charakter pomieszczenia. 

Nieco więcej o fiolecie…

fototapeta-kwiatyWrzosowy, to przyjemny kontrast dla neutralności. W nietuzinkowy sposób wypełni wnętrze w tonacji black&white. W zależności czy jesteśmy zdecydowani na jeden kolor, powinien być on najmocniejszym akcentem , a wszystkie inne elementy powinny się mu podporządkować. W białym salonie bądź sypialni zasłony na okna, dywan fototapety na wymiar ściany czy wazony tego koloru są uderzającymi fragmentami całej aranżacji. Takie zastosowanie wprowadź harmonie w całej dekoracji. Nie drażniące oko, przytulne wnętrze w tradycyjnym stylu z nutką nowoczesności. Fiołkowy kolor przenosi naszą świadomość na wyższe sfery, z tego względu idealnie wkomponuje się do wnętrza relaksu i błogiego odpoczynku jakim jest sypialnia. W połączeniu z jasnymi barwami nada ciepła oraz przytulności. W towarzystwie srebrnych akcesoriów , przebierze się w luksusowe fototapeta-lawendapomieszczenie. Nie można przesadzić jednak ze zdobieniami. Proporcje powinny być głęboko przemyślane, aby nie stworzyć wnętrza zbyt ceremonialnego. Fiolet jako kolor ekskluzywny dobrze wygląda na takich materiałach jak tafta, jedwab, aksamit czy atłas.

W innym wypadku, stosując więcej kolorów kontrastujących z fioletem stworzymy oryginalne, pełne życia wnętrze. Zestawiając ze sobą kilka kolorów może zrobić się barwnie. Znajdując zastosowanie w jadalni bądź kuchni-wypełnić wnętrze należy w drobnych akcentach i szczegółach, tj. obrus, fototapeta na metry do kuchni czy zastawa stołowa. Stawiając na mocne barw, wyróżnimy pomieszczenie, nadamy mu nowy charakter oraz po zastosowaniu odpowiedniej ilości dodatków i kolorów możemy zaskoczyć stylem naszych znajomych. Fiolet to kolor „doskonały”, dlatego njbibsprawdzi się zarówno w pałacowych aranżacjach jak i tych nowoczesnych, potraktowanych nie całkiem poważnie.