Czarno białe wnętrza są bardzo modne i uniwersalne, dlatego jest to bardzo dobry wybór. Ważne jest jednak, aby całość nie była zbyt zimna, surowa i ostra. Tak więc zastosowanie konkretnych elementów może pomóc w uzyskaniu nieco przytulniejszego miejsca. Może jakiś ciekawy dywan? Oświetlenie. Miękkie i rozproszone. Kilka źródeł światła… w tym jakieś świece. A może jakieś żywe dodatki jak kwiaty? Rośliny doniczkowe? Każda z tych form sprawdzi się w procesie ”ocieplania” czarno-białego salonu czy sypialni.

fototapeta-do-przedpokojuWYDOSTAJĄCE SIĘ ŚWIATŁO SPOD KLOSZA– oświetlenie – (ważna uwaga, wspominana też wyżej), koniecznie musi być „miękkie”. Unikaj w oświetleniu głównym punktowych źródeł światła – czyli halogenów. Główne oświetlenie powinno dawać ciepłe (kolor żarówek można wybierać od ciepłych po ziemne) i rozproszone światło. Dobrze sprawdzają się lampy z mlecznym szkłem, które rozprasza ono światło.

TKANINY MIĘKKIE JAK PIÓRKO

Rozproszeniu oświetlenia w ciągu dnia, dodaniu odrobiny przytulności i poprawienie akustyki, mogą się przyczynić grube,dekoracyjne tkaniny okienne. Nawet w minimalistycznych wnętrzach otuchy dodać mogą proste, bez zbędnych kolorowych wzorków firany oraz jednolite zasłony. fototapeta-kwiatyJeżeli jednak nie do końca jesteśmy przekonani do tego typu rozwiązań, równie modnymi są aktualnie nowoczesne rolety tkaninowe, które nie koniecznie charakteryzują się zmysłowym specjalnie znakiem graficznym.

ENERGIA ORANŻU- kolory na ścianie w nowoczesnym i minimalistycznym salonie są stonowane i zimne. Przełamaniem ich może pomóc zastosowanie fototapety na ścianę agoteka.pl w żółtej, czerwonej, zielonej barwie jak i odcieniu różowego i fioletu. Pomieszanie tych kolorów odmieni zdecydowanie zimne wnętrze. Jeżeli uważasz, że zbyt dużo tam koloru, zastanów się jakim kolorem (najlepiej tylko jednym) chciałbyś przełamać kolorystykę – do czerni i bieli najlepiej użyć limonkę czy turkus lub drewniane dodatki, które wnoszą ogromną ilość ciepła.

fototapeta-panoramiczna-tulipanWybrany kolor możesz użyć zarówno w zasłonach, poduszkach jak i dodatkach. A i to jest bardzo funkcjonalne, ponieważ kiedy chcemy zmienić aranżację wnętrza- wystarczy pozbyć się bądź przechować swoje dotychczasowych ozdób i zaopatrzyć się w nowe o różnym koloru.

CIEPŁO OGNIA- to często wykorzystywany w ciemnych wnętrzach kominek, który rozgrzewa samym widokiem. Rażące się i unoszące ku górze płomienie są ogniwem, który tworzy klimat oraz rozgrzewa samym widokiem oraz temperaturą. W bloku zastosujmy ”udawany kominek”, a mianowicie do jednej z pustych ścian zamontujmy białe listwy oraz regał na górnej części, na którym możemy ustawić fotografię rodzinne bądź obrazy do salonu. Zamiast paleniska ustawmy na równej powierzchni fototapeta-tulipanypłytkie świeczniki, na których ustawimy ogromne świece. Do tego wszystkiego warto zadbać o koc z motywem warkocza. Pojedyncze czy podwójne- są obowiązkowym motywem na welurowych,wełnianych,filcowych czy kocach wykonanych z futerka.

PODŁOGA ZAWSZE PRZYKRYTA- dywan czy wykładzina to dekoracje, uwielbiane przez większość z nas. Wprowadzają przytulny klimat oraz stwarzają przyjemną aurę, w której spędzanie wolnego czasu to czysta przyjemność.
Pamiętajmy jednak, iż ciepło to przede wszystkim odpowiednia atmosfera, a nic lepiej nie tworzy nastroju niż zapach i smak. Nowoczesne, czarno-białe wnętrze otulą jabłka z cynamonem i pomarańczą oraz herbata karmelowa z miodem!