Fizyka obłoku
Przeciętny obłok na nieboskłonie wygląda niczym puchata poduszka, owca ewentualnie, lub jeśli wejdziemy w sferę myślenia abstrakcyjnego zobaczymy w zasadzie wszystko z alegorią wolności i zwycięstwa włącznie. W rzeczywistości chmury mimo iż unoszą się w powietrzu wcale lekkie nie są. Standardowa (o ile można tak o chmurach mówić) waży około 500 000 kilogramów, ilość wody która się w nich znajduje wystarczyłaby do wypełnienia po brzegi 200 basenów olimpijskich. Ilości ciężkie do ogarnięcia umysłem ale jednak to czym się teraz zainteresujemy jak najbardziej jest.
A co jeśli powiem że jest sposób na to by przenieść abstrakcyjny kształt i równie abstrakcyjną fizykę chmur do wnętrza, by stworzyć równie fantazyjną dekorację która kompletnie odmieni całe wnętrze.
Czego potrzeba do przyklejenia fototapety
Będzie nam potrzebna drabina, wałek na długiej rączce, no i oczywiście tapeta, oraz oczywiście klej, z czym że jest on ważnym tematem który rozwiniemy za chwile. Polecam również zabezpieczenie w zasadzie całego pokoju folią malarską. Podczas montażu takich dekoracji a zwłaszcza takich które znajdą się na suficie zdarzą się nam małe wypadki. Dzięki foli ich usunięcie będzie łatwe i szybkie.
Wybór wzoru na fototapetę
Pierwszym krokiem będzie wybór wzoru. Prawdopodobnie jest to właśnie najtrudniejsza część całej operacji. Dzieł spośród których możemy wybrać nasz nowy nieboskłon jest BARDZO dużo, a subtelne różnice które nadają im wyjątkowy charakter są bardzo delikatne. Najprostszym sposobem będzie zasiąść przed monitorem ze swoją drugą połówką i lampką wina, i przejrzeć wzory które można znaleźć pod kategorią chmury. Jeśli sklep nie ma takiej podkategorii warto spróbować skorzystać z ich wyszukiwarki i wypróbować kilka fraz.
Najlepsze są fototapety winylowe na fizelinie
Ważnym elementem na jaki musimy zwrócić uwagę zamawiając jest rodzaj fototapety. Nie wszystkie materiały nadają się do przyklejenia na sufit. Lateksowe oraz blue backi nie sprawdzą się w takim miejscu z kilku przyczyn z czego główną z pewnością będzie to iż do przyklejenia te materiały potrzebują dużo czasu który na suficie nie będzie dostępny. Najlepszym wyborem będą tapety fizelinowe, oraz te z dodatkiem winylu na zewnętrznej warstwie. Fizelina bardzo ułatwia cały proces a przy tym wersja z dodatkiem winylu jest bardzo wytrzymałym materiałem. Wystarczy jeszcze tylko pamiętać by użyć dedykowanego kleju.
Przyklejanie dekoracji
Sam proces przyklejania dekoracji na suficie jest nieco trudniejszy niż ten z jakim spotykamy się oklejając ścianę. Najpierw smarujemy sufit na szerokości odrobinę większej niż szerokość brytu który mamy zamiar okleić. Zwijamy tapetę w rolkę po czym odwijamy niewielki kawałek i przyklejamy go we właściwym miejscu, następnie powoli rozwijamy upewniając się że wszędzie jest wystarczająco kleju. Powtarzamy cały proces aż wszystkie bryty będą na swoim miejscu.
Kolejnym krokiem jest już tylko podziwianie dzieła, no i może sprzątanie.
I racja Panie Cezary. Za Pana radą kupiłem w http://www.dekoracjenawymiar.pl/387/fototapety/na-sufit fototapetę na sufit ale winylową na fizelinie. Fakt, że troszkę droższa, ale naklejanie to bajka. Pach i po naklejeniu. Wręcz odniosłem wrażenie jakby po zbliżeniu jej do mokrego od kleju sufitu sama się do niego przyciągnęła – tak jakoś plask i już tylko lekko na boki i było po klejeniu.