Fototapeta Wenecja Karnawał na ścianę salonu

Fototapeta Wenecja Karnawał na ścianę salonu

Miasto które każdy zna choć niewielu może powiedzieć iż faktycznie w nim było. Tysiąc mostów i setki kanałów, tak zdecydowanie Wenecja lub jak ją nazywają jej mieszkańcy Venezia stanowi miasto wyjątkowe, którego wyglądu powstającego na przestrzeni tysiąca lat nie da się w żaden sposób podrobić. Wszyscy nie bez przyczyny zachwycają się tym miejscem. Jego wygląd jest wynikiem ogromnego bogactwa jakie uzyskało dzięki swojej potędze handlowej. Jest to również miejsce narodzin jednej z najstarszych zabaw na świecie. Karnawału. Uczestniczą w niej wszyscy mieszkańcy Wenecji, choć nikt nikogo nie rozpozna przez to iż każdy występuje pod przykryciem sławnych na całym świecie masek. To właśnie ten całun tajemniczości rozsławił karnawał na całym świecie.

Architektura, geografia, kultura , innymi słowy wszystko to co z Wenecją się kojarzy stanowi nieskończoną skarbnicę wzorów dzięki którym będziemy mogli nadać naszym wnętrzom wyjątkowy charakter. Dodatkowo nasze możliwości wyboru rosną z każdym kolejnym medium dla naszej dekoracji, począwszy od fototapet na przykład fototapet z Wenecją od AgatonStudio.pl, przez naklejki a skończywszy na obrazach.

Fototapeta gondole w Wenecji - czarno białe

Fototapeta gondole w Wenecji – czarno białe

Z całego zbioru przedstawiającego najróżniejsze miejsca i elementy kojarzące się z tym historycznym miastem warto dokładniej wskazać kilka wzorów, które na stałe zaskarbiły sobie miejsce w panteonie bestsellerów. Niezwykle prosta a zarazem tajemnicza, taka właśnie jest karnawałowa maska. To czysta kwintesencja tej zabawy, która za każdym razem emanuje inną emocją, uczuciem, charakterem. Dzięki temu wnętrze już na zawsze pozostanie oryginalne i wyjątkowe. Niewielka paleta kolorystyczna stanowi w tym przypadku atut. Dzięki jednej barwie przewodniej możemy zyskać ozdobę która idealnie zgra się motywem kolorystycznym który w tej chwili zdobi wnętrze. Oczywiście barwna część maski nie jest jedynym elementem na który warto rzucić okiem. Delikatne ceramiczne twarze okolone aureolą z czarnych piór dopełniają całości z iście królewski akcentem. Teraz pod obiektyw wpadnie sama Wenecja jej zabytkowe budowle, urokliwe mosty a przede wszystkim gondole. Te niewielkie łódki które niezmiennie kojarzą się z parą zakochanych i flisakiem który śpiewając tajemniczą pieśń kieruję łupiną w stronę zachodzącego słońca. Jest to jedynie jeden z rozlicznych pomysłów na wyeksponowanie tych pływających dzieł sztuki. Ich kształty doskonale komponują się z kolorystyką sepii która wydobywa ich dotąd ukryte walory. Z powierzchni ozdoby która przedstawia takie właśnie wzory emanuje spokój. Jest niezmącony niczym krystaliczne górskie jezioro, a zarazem obserwowanie go ukazuje delikatny akcent egzotyki. Element życia codziennego w innych krajach który dla nas pozostaje nieznany i całkowici wyjątkowy. Jest to jeden z powodów dla których tak chętnie wybieramy te wzory.

Wzory przedstawiające ikony Wenecji są bardzo uniwersalne jeśli chodzi o rodzaj medium na którym zostają przedstawione. To pozostawia ogromne pole do manewru podczas wyboru fototapety, obrazu lub jednej z naklejek. Oczywiście każdy rodzaj dekoracji sam w sobie inaczej ozdabia wnętrze, często są to minimalne stylistyczne różnice. Jednakże przecież właśnie wygląd dekoracji stanowi tutaj eksponat, który ma nas zachwycić. Bezdyskusyjnie obrazy, oraz ich wieloczęściowe konwersję stanowią doskonały sposób by karnawałowe maski wyraziły dodatkowy artystyczny akcent. Natomiast dzięki fototapetom które pozwalają na bezdyskusyjnie największe formaty, osiągniemy wspaniałe pejzaże przepięknych gondoli sunących po Weneckich kanałach z wdziękiem i gracją. Najważniejszym podczas wyboru jest jednak nasze osobiste upodobanie.

Fototapeta w sepii z Wenecją i gondolami

Fototapeta w sepii z Wenecją i gondolami