fototapeta-orchidea-w-panoramieTęsknisz za starodawnym, wiejskim stylem wnętrz? Marzy Ci się współczesny powrót w przeszłość? Przywołanie akcentów nawiązujących do starych mebli, celowe niszczenie i postarzanie zewnętrznych warstw drewnianych szaf, komód czy łóżek jest charakterystycznym zabiegiem dla stylu schabby-chic. Są zazwyczaj stylizowane w romantycznym klimacie, co tak naprawdę może być głównym odniesieniem w nostalgicznych wspomnieniach aranżacji wnętrz w stylu retro . Stereotypowa róża jest głównym motywem, która może być równie dobrze zastąpiona przez tulipany bądź też inne kwiaty. Niezależnie od rodzaju kwiatów, idealnie dopasują się zarówno w formie fototapety oraz jako nowoczesne tutaj znajdziesz obrazy do kuchni.

fototapeta-naturaDelikatne odzwierciedlenie kuchni

Łączenie kuchni z salonem to popularna forma tworzenia większych przestrzeni. Jest również dopuszczalna i mile widziana we wnętrzu o charakterze schabby-chic. Ten styl śmiało można połączyć z nowoczesnymi, eleganckimi elementami,tj. połyskujący gres, designerskie krzesła i lampy jak i podwieszane sufity z nowoczesnym podświetleniem. Postarzone, drewniane meble mogą podkreślić romantyczne tutaj sklep z fototapetami do kuchni  czy klasyczne na ścianę.                                                                                                                Nowoczesne elementy salonu połączone ze ścianami retro

fototapeta-panoramiczna-tulipanSalon jest bardzo popularnym i towarzyskim miejscem w każdym domu/mieszkaniu. To on pozwala na odczytanie gustu i poczucie stylu właściciela. Ogromnym uznaniem cieszą się nowoczesne, foremne narożniki w geometrycznych formach. Nowatorskie elementy, nie psują atmosfery jaką wprowadza wystrój ścian . Celowo poniszczone ściany są jedną z głównych cech stylu retro.

Relaks w ciepłych kolorach sypialni.

Romantykom nie trzeba przypominać o nastrojowych lampkach czy świeczkach zapalanych wieczorami . Przytulne ciepło bijące spod fototapeta-natura-kwiatyklosza oświetla ściany, na których często można dostrzec imitację cegły bądź oryginalną klinkierówkę, na której umieszczona jest fototapeta w jasnych barwach. Tulipany kojarzone są z delikatnymi kwiatami, które odzwierciedlają całą kompozycję przestrzeni ”cosy”. Dla naszego relaksu na wprost szafy, na której naklejone zostaną nastrojowe naklejki ustawmy wygodny fotel lounge. Podczas odpoczynku na nim będzie można skupić się i skierować swój wzrok w stronę upiększonego wizerunku drzwi zewnętrznych szafy.

Łazienka na wzór łagodnego charakteru

fototapeta-z-kwitnaca-wisniaZa bardzo chyba przyzwyczailiśmy się i ograniczyliśmy tylko do kafelek w łazience. Jest wiele opcji na ładną i gustowną umywalnie. Pokrycie podłogi żywicą, ściany ozdobione tynkiem dekoracyjnym i zamieszczona fototapeta w kwiecistym wydaniu. W połączeniu z białym wyposażeniem łazienki wpisuje się w normy stylu chabby-chic. Nie należy jednak wprowadzać fototapety do łazienki bez wcześniejszego laminowania.