Dekoracja inna niż wszystkie

Nowy York, Rzym, Tokio wszystkie te miasta są okrutnie wręcz przereklamowane. Zajmują wszystkie pozycje w najpopularniejszych kategoriach. Gdy zajrzymy do kategorii mosty na 100% wyskoczy nam San Francisco i Golden Gate. Jeśli będziemy mieli ochotę na nowoczesne budownictwo zaleją nas zdjęcia w zasadzie dowolnej metropolii stanów zjednoczonych. A gdyby przyszła nam myśl by wybrać motyw klasyczny, strona pozwoli nam wybrać coś z Grecji lub Chorwacji. Jednakże po co brać pomysły od kogoś jeśli sami mamy czym się chwalić.

Wzory bliskie sercu

Wrocław ma jedne z najurokliwszych mostów w całej Polsce, Grunwaldzki ze swoimi przęsłami może nie osiąga takich kosmicznych wymiarów jak Golden Gate, jednakże nadrabia to charakterem oraz znajomym wyglądem. I właśnie to jest jeden z atutów takich dekoracji. Mianowicie znajome obrazy, coś z czym możemy się w jakiś sposób utożsamiać. Takie uczucia sprawiają ze nawiązujemy specyficzny kontakt z dekoracją można by go nazwać nostalgicznym, jednakże nie jest to do końca coś takiego.

Fototapeta z rodzinnym miastem

Najprostszym sposobem na znalezienie takiego wzoru poszukiwanie pod kątem dzieła nawiązującego do miejsca w którym żyjemy w którym się urodziliśmy się, lub wychowaliśmy. To bardzo ważny bagaż doświadczeń i jeśli był pozytywny z pewnością wspomoże naszą dekorację.

Oczywiście nikt nie każe nam robić tapety ze starego zdjęcia z naszą pierwsza kąpielą w zlewie, poza ładunkiem emocji dekoracja powinna również wyglądać. Taka jest przecież jej podstawowa funkcja. Ale z kolei czarno białe zdjęcie ulicy na której się wychowaliśmy wydobyte z archiwum, może być właśnie wzorem o którym nam chodziło.

Dekoracja z naszego zdjęcia

Oczywiście głupstwem byłoby całkowicie zaprzeczyć możliwości wykorzystania zbiorów naszych własnych graficznych pamiątek z przeszłości. Trzeba mieć jednakże świadomość że mówimy teraz o fototapetach jednym z ich głównych atutów jest w zasadzie nieograniczony wymiar w jakim dekoracja może zostać wykonana. Jedynym ograniczeniem jest wielkość pliku źródłowego. Najprościej mówiąc z malutkiego zdjęcia nie będziemy w stanie stworzyć zadowalającej jakościowo dekoracji. Odpowiedzią na to jest zmiana formy dekoracji.

Obraz z naszego zdjęcia

Gdy koniecznie chcemy wykonać dekoracje z powiedzmy zdjęcia którego jakość nie nadaje się do wykorzystania w formie fototapety, warto zastanowić się nad obrazem. Tego typu dekoracja zazwyczaj nie jest wykonywana w dużych wymiarach, 80×50 cm to dość średni rozmiar, a większość zdjęć doskonale da się do nich prze formatować.