Obraz ze storczykiem w ciepłych kolorach sepii umieszczony na ścianie salonu z ożywiającycmi wnętrze zielonymi poduszkami

Obraz ze storczykiem w ciepłych kolorach sepii umieszczony na ścianie salonu z ożywiającycmi wnętrze zielonymi poduszkami

Ciekawym rozwiązaniem przy współczesnej dekoracji są obrazy na ścianę dla których właściwie nie ma ograniczeń tematycznych. Na obrazie możemy zobaczyć równie dobrze amazońską dżunglę jak i zdjęcie naszych najbliższych. Obraz może stać się pamiątką wręczaną z okazji urodzin oraz jako celowa dekoracja do naszego mieszkania. Niezależnie od rodzaju wzoru szukajmy obrazu wykonanego na płótnie, który przez swój charakter związany z użytymi materiałami będzie wyglądał stylowo. Współczesny obraz powstaje poprzez nadrukowanie wybranego przez nas wzoru na naturalnym płótnie, które następnie jest naciągane na krosna malarskie.

Na obrazie można umieścić zdjęcie z wakacji.

Piękny zachód słońca i aż chęć bierze aby je sfotografować. Morze, plaża i promienie układające pastelowe cienie na falochronie. Wycieczka do Paryża i kafejka w której po raz pierwszy rozkoszowaliśmy się kawą w cieniu wieży Eiffla. Bieszczadzki wschód słońca rozlewający się mgłami niczym falami morskimi po wzgórzach obrosłych  w połoniny. Czasami zdarza nam się piękna chwila połączona z pięknym widokiem, który uchwyciliśmy okiem obiektywu. Nie rezygnujmy z niej. Zanim zaczniemy szukać wzorów na obraz do naszego mieszkania sprawdźmy własne archiwum, a prawdopodobnie znajdziemy temat, który będzie tylko nasz i z nami związany.

Podążając  za tęsknotami – nasze marzenia i dążenia.

Nie wszędzie byliśmy, ale czasami jest miejsce w którym ze szczególną mocą ujawniają się nasze pragnienia. Otaczając się rzeczami, które przypominać będą to szczególne dla nas miejsce, stanie się ono dla nas bliższe. Tęsknota za tropikalną plażą opływającą w turkusowe fale oceanu, Australijska wielka rafa koralowa, azjatycki klimat japońskiej prowincji wypełnionej specyficzną zabudową chat z bambusa. Może będzie, to znana i lubiana ulica Nowego Jorku. Warto rozważyć zakup obrazu z odbiciem naszych tęsknot i marzeń.

Tematycznie do kuchni lub do łazienki.

Pomieszczenia w naszym domu mają czasami narzucony charakter związany z wykonywanymi w nich czynnościami. Najlepszym przykładem jest kuchnia w której warto umieścić obraz smakowity, który będzie jednoznacznie kojarzył się z jedzeniem. Kolorystkę można dobrać kierując się kolorami owoców, roślin… Brązowe ziarenka kawy, zielona zroszona kropelkami wody trawa, intensywne plastry owoców i cytrusów zawierające wszystkie kolory tęczy. Egzotycznie, swojsko lub retro. Obrazy w klimacie łazienkowym, a zatem spa, kamienie, bambusy, plaże, nadmorskie wąskie uliczki prowadzące do portu.

Ciepłe kolory tulipanu na tle ożywczych - wiosennych - zielonych liści do zastosowania w jadalni.

Ciepłe kolory tulipanu na tle ożywczych – wiosennych – zielonych liści do zastosowania w jadalni.

obraz z uliczką w zmysłowej aranżacji salonu z charakterystyczną czerwoną sofą

obraz z uliczką w zmysłowej aranżacji salonu z charakterystyczną czerwoną sofą