Kuchnia to nieodzowne i bezwzględnie potrzebne pomieszczenie w każdym domu. To atut każdej kobiety, każdej „Pani Domu”. Miejsce, w którym przyrządzamy pyszne dania, potrawy, dzielimy się nowinkami z codziennego dnia, szukamy rozwiązania problemów. Kuchnia, to nasz azyl i inspiracja.

Czy pamiętacie jak wyglądały dawne kuchnie?

Proste, drewniane meble, w których główną rolę odgrywały górne szafki, kaflowa kuchnia, do której wrzucano węgiel i drwa, i która dawała przy tym ogrom ciepła. Nie było zmywarek, naczynia myło się w ciężkim, żeliwnym zlewie. Z czasem jednak wszystko się zmieniało. Technika szła do przodu.

Nie pytaj dlaczego nie gotujemy na piecu węglowym.

Dziś nasze kuchnie wyglądają zupełnie inaczej. Piękne, stylowe meble, kuchnie gazowe lub na prąd, kuchenki mikrofalowe, zmywarki i wiele innych nowoczesnych urządzeń. Ale… meble czy sprzęt AGD to nie wszystko, duże znaczenie ma także dekoracja. Wieszane na ścianach obrazy, wolne miejsca wypełniane pięknymi, kwitnącymi kwiatami, a także firany, które zdobią nie tylko naszą kuchnie, ale są świetną ozdobą naszych okien.

Co umieścić za zlewem zamiast tradycyjnej glazury?

Do głównej, tradycyjnej, a zarazem oryginalnej dekoracji zaliczane są kafelki ścienne
i podłogowe. Ozdobne, występujące w różnych kolorach, z różnymi wzorami. Zajmują najczęściej miejsce między kuchennymi meblami, gdyż znajdujące się tam ściany są bardzo często narażone na zabrudzenia, a płytki są wygodne i łatwe w utrzymaniu. Aby kuchnia wyglądała czarująco, aby tworzyła niejako domowe królestwo może zastosować fototapety do kuchni pokryte laminatem, a zatem wodoodporne, które można zmywać.

Ożywiamy ściany w kuchni.

Odnosisz wrażenie, że pomimo, iż w Twojej kuchni znajduje się wszystko co jest potrzebne, to jednak czegoś jeszcze brakuje? Dopełnieniem będzie fototapeta umieszczona na pustej ścianie z kolażem kawy i ciastek. Taka dekoracja sprawi, że smak pitej kawy o poranku będzie jeszcze lepszy i przyjemniejszy. Świetnym pomysłem jest również fototapeta do kuchni z krajobrazem, który umili spędzany tam czas.

Czy nie uważacie, że kuchenne płytki to już „przeżytek”?

Może zamienimy je na kuchenną fototapetę? Laminowana fototapeta panoramiczna z soczystymi, świeżymi plastrami owoców idealnie sprawdzi się między szafkami. Świetnie sobie radzi z „zagrożeniami” panującymi w kuchni podczas przyrządzania różnorakich dań. Bardzo efektowna, łatwa w utrzymaniu. Można ją czyścić bez obawy o kolory, które nie płowieją, nie ścierają się, pozostają zawsze takie same.

Dobrze dobrany wzór i kolory znakomicie odnajdą się w tylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Poniżej zostały zaprezentowane fototapety do kuchni. Zapraszam do obejrzenia.

fototapeta z orchideą w kuchni między blatem roboczym i wiszącymi szafkami

fototapeta z orchideą w kuchni między blatem roboczym i wiszącymi szafkami

Fototapeta z kawą do kuchni. Wzór wzbogacony o laski wanilii.

Fototapeta z kawą do kuchni. Wzór wzbogacony o laski wanilii.