obraz-do-łazienki2Czy to ma w ogóle sens? Obraz w łazience nie jest tradycyjnym rozwiązaniem. Niezależnie od tego, czy obraz będzie na płótnie sztucznym – wodoodpornym, sama jego obecność w łazience jest kontrowersyjna. Niesłusznie! Dekoracja powiązana z salonem lub sypialnią może z powodzeniem ozdobić ścianę między lub na kafelkach. Ważne, aby wybór obrazy do łazienki zobacz http://www.agoteka.pl/obrazy-do-lazienki były tematycznie powiązane z miejscem do którego zostaną zakupione.

Polecane wzory obrazów do łazienki

Zgodnie z naszym wyobrażeniem pasowałby będą wszelkie dekoracje nawiązujące do wody, a zatem będą, to wodospady, krople wody, strumienie. Inną tematyką, która sprawdzi się w łazience są elementy zdobnicze wywodzące się z tematyki obrazy spa, które bardzo często wykorzystywane są w salonach piękności, kosmetycznych lub odnowy biologicznej. Będą to liście bambusa, kamienie, tropikalne plaże oraz ogrody ZEN.

 Czego unikać

Zdecydowanie powinniśmy unikać wzorów z architekturą. Jeżeli nie przepadamy z naturą lepszym rozwiązaniem będzie skierowanie się w stronę abstrakcji lub akwareli o tematyce miasta niż dosadne jego przedstawienie. Forma dekorów uciekająca się do artystycznej wizji architektury jest bowiem znacznie ciekawsza i nowoczesna. Kształt, cień, światło wypływające z takich obrazów działają na zmysły, relaksują oraz co najważniejsze w czystej formie adaptują się z otoczeniem.

Obraz na płótnie sztucznym czy naturalnym

Zdecydowanie na płótnie sztucznym, które jak już wspomniano jest wodoodporne, a zatem będzie je można w prosty sposób umyć. Dodatkową zaletą jest odpowiednie zabezpieczenie dekoracji przed wilgocią. Wprawdzie współczesne łazienki nie bywają zawilgocone, ale pamiętajmy, że podczas intensywnej kąpieli lub prysznica najlepsza wentylacja nie ustrzeże nas przed całkowitym wyeliminowaniem pary wodnej, która będzie osiadała nie tylko na kafelkach, lustrze, ale i na obrazie.

 Jak zaaranżować obraz w łazience

obraz-do-łazienkiObraz możemy zawiesić bezpośrednio na kafelkach, ale znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zaprojektowanie umiejscowienia obrazu w trakcie układania kafelków na ścianie. Jeżeli jesteśmy w trakcie wykonywania wstępnych prac przygotowawczych do remontu, a dokładniej w fazie projektowania, zaplanujmy pustą przestrzeń w jednolitej powierzchni łazienki. Prostokąt możemy obramować mniejszymi kafelkami – terakotą szklaną lub z glazury, która będzie stanowiła dodatkową ramę i uwypukli wybrany przez nas dekor.