Fototapety

Nasze dzieci dorastają i przestają być dziećmi. Nie dla młodzieży, infantylne kwiatki, słoniki lub słoneczka. Bardziej dojrzałe zainteresowania powinny odbijać się na ścianach pokoju młodzieżowego w formie fototapet na ścianę, naklejek na szafę lub obrazu. Nowoczesne wzornictwo o doskonałej jakości stanowi bazę dla fototapety dla młodzieży – zobacz https://www.dekoracjenawymiar.pl/fototapety/mlodziezowe Dekoracja jest bardzo szybko montowana i gdy pokrywa całą ścianę, wręcz niewiarygodnie zmienia oprawę wizualną. Fototapeta młodzieżowa New YorkDobór ornamentu powinien jednak w takim przypadku solidnie przemyślany. Dekoracja mocno zdeterminuje wnętrze, a jak powszechnie wiadomo,  młodzież z własnego pokoju wychodzi jedynie w chwili, gdy zabraknie w nim jedzenia i picia. Nadto enklawa pokoju naszego nastolatka jest bardzo często okupowana przez znajomych dwojga płci. Pamiętajmy o tym, gdyż ocena wnętrza pokoju w którym mieszka młodzież jest dla niej znacznie ważniejsza od oceny całego naszego mieszkania przez naszych znajomych. Osoba dorosła może się odciąć od krytycznych uwag na temat wystroju salonu czy łazienki, ale młody człowiek dopiero kształtuje poczucie własnej wartości i uwagi na temat jego otoczenia będą miały znaczący wpływ na samopoczucie i podniesienie wspomnianej wartości.

Wzory dla młodzieży – czego nie wybierać

 

Fototapeta dla młodzieży – samochód

Wybór wzorów do dekoracji jest ogromny, ale lepiej nie decydować się na wzory, które są odzwierciedleniem naszego poczucia estetyki. Nasz nastolatek niezawodnie jest do nas podobny, ma podobny układ dłoni, oczu, ust, uszu, ale to co znajduje się miedzy jego uszami zazwyczaj różni się od tego co znajduje się między naszymi uszami. Nasza wyobraźnia kieruje nas w stronę dekoracji z kwiatami, widokiem na panoramę Paryża lub New Yorku. Nawet jeżeli tematyka będzie zbliżona, młodzieżowe wyobrażanie tych wzorów będzie zupełnie inne. Warto zastanowić się, czy od niespodzianki dekoracyjnej, którą pragniemy zafundować naszemu nastolatki nie będzie lepsza konsultacja i świadomy wybór wzoru. Pełna akceptacja dekoracji na ścianę jest zdecydowanie wskazana.

 

Popularne dekoracje dla młodzieży

Fototapeta retro z New Yorkiem

Jak już wcześniej wspomniano, tematyka fototapet na ścianę lub obrazów dla młodzieży nie odbiega w znacznym stopniu od tego co wybierają osoby dorosłe. Ornament z napisami do salonu będzie prawdopodobnie w formie wycinków gazet, do kuchni przepisów, a do pokoju młodzieżowego jako komiks, graffiti lub coraz modniejszej fototapety pop-art zobacz tutaj https://www.dekoracjenawymiar.pl/fototapety/styl/pop-art Tematycznie tożsame, ale w wyrazie artystycznym, a docelowo w efekcie dekoracyjnym skrajnie różne. Równie popularną wśród dekoracji ściennych do pokoju młodzieżowego są taniec, fantasy, muzyka, sport lub tekstury. Wybór dekoracji wzbogacających jest jednak ja zawsze wypadkową inwestorów (rodziców) oraz projektanta (nastolatka).