Fototapeta uliczka

Prowadzą w górę i w dół, bywają ruchome i nieruchawe. Owszem w większości przypadków są to zwyczajne elementy naszego życia codziennego, na które nie zwracamy szczególnej uwagi. Bo tak po prawdzie po co? Nie jest Żadne szczególne zjawisko, i przede wszystkim mają być praktyczne. Jest to niezwykle nudne podejście, z którym jak najszybciej się pożegnamy. Gdy już mamy nieco wolnej przestrzeni na nowe pomysły i koncepcje, możemy przejść do sedna sprawy. Zajmiemy się poprawianiem wystroju wnętrza przy omijając obrazy ścienne na wymiar i skupiając się na fototapetach.

Schodami do góry

Po pierwsze schody nie wcale nie muszą być centralną częścią wzoru. Główną gwiazdą jaśniejącą na wzorze. Należy je raczej potraktować jak cichego bohatera, który odwali kawał dobrej roboty nie żądając przy tym poklasku. Gdy tylko przyswoimy tę informację zauważymy jak wiele wzorów ma właśnie takiego herosa wplecionego w strukturę swego kształtu. Wszelkiego rodzaju typu fototapeta uliczka (Agaton Studio) są doskonałym przykładem. Zabytkowe kamieniczki okalające brukowane ulice są od dawna bardzo popularną tematyką która niezmiennie cieszy oko. Wiele z tych dzieł ukazuje właśnie schody, nie są one typowymi stopniami po których każdy stąpa bez zastanowienia. O nie, są to twory które nadają wzorom w którym się znajdą charakteru, oraz co ważniejsze głębi.

Schodami w dół

fototapeta schody

Lecz czym konkretnie dla nas jest ta głębia? Jakie to ma znaczenie przecież dekoracja i tak jest płaska jak naleśnik? Tak mogłoby się wydawać. Jednakże tą sytuację można w prosty sposób odmienić na naszą korzyść. Otóż gdybyśmy chcieli aby nasza wspaniała ozdoba naścienna miała rzeczywiście charakter przestrzenny, musielibyśmy na nią przeznaczyć znacznie więcej miejsca. Wymaga ona ciągłego czyszczenia gdyż na każda krzywizna będzie przyciągać kurz jak magnes lodówkę. Co jeśli przyjmiemy że wcale nie potrzebujemy dekoracji z realnymi wypukłymi niuansami. Wystarczy że zobaczymy to iż fototapety na ścianę z uliczkami (art.widi.pl) faktycznie są niczym okno do kolejnego pomieszczenia przedstawionego na powierzchni. To złudzenie jest właśnie głębią. Dzięki niemu każde pomieszczenie w którym zawita będzie wydawało się większe niż jest w rzeczywistości. Nie ma to na celu wprowadzenia doń większej ilości mebli. Przede wszystkim ma to wpływ na nas, klaustrofobiczne pomieszczenia nigdy nie były pozytywnym elementem żadnego mieszkania. Powodowały złe samopoczucie u osób które spędzały w nich zbyt wiele czasu, lecz dzięki takiej dekoracji która wizualnie powiększy wnętrze, wszystko się zmienia. Pomieszczenie nagle staje się znacznie bardziej przystępne, pozytywne.

Wizualnie powiększają przestrzeń

fototapeta schody uliczka

Wiele wzorów doskonale ukazuje tę wyjątkową własność dekoracji naściennych. Jednakże jeżeli chcemy coś co będzie również ciepłym i pozytywnym dziełem, zdecydowanie zdecydowanie powinniśmy poszukać wzorów motywem schodów. Powodem tego jest fakt iż taka ozdoba będzie nie tylko powiększała wnętrze, ale i zmieni powierzchnię fototapety w przejście do miejsca zawartego na wzorze. Ten prosty pokoik stanie się nagle przedsionkiem do malowniczego miasteczka, greckich wzgórz, czy ścieżką w środku urokliwego parku. Właśnie dzięki temu każde pomieszczenie zyska niebanalne wykończenie które zachwyci każdego domownika.