Fototapeta mur

Modnym obecnie elementem zdobniczym nowoczesnych mieszkań jest imitacja muru na ścianie mieszkania. Mur nie musi być na całej ścianie, wystarczy fragment muru. Najlepiej oby był on wykonany ze starej cegły z widocznymi ubytkami jakie pojawiają się na starych ścianach pod wpływem upływającego czasu – deszczu, mrozu, śniegu, słońca. Są dwie drogi do uzyskania takiego efektu. Pierwsza wiedzie do sklepów ze sztukaterią. Gotowe elementy lepi się do ściany. Innym sposobem będą dekoracja wykonane na wymiar fototapeta mur – zobacz tutaj https://www.dekoracjenawymiar.pl/fototapety/tekstury/mur będzie łatwa w montażu i jednocześnie nie będzie wymagała gruntownego remontu całego mieszkania. Inną ważną cechą fototapety jest jej unikalna konstrukcja w zakresie całego obrazu. Tutaj, inaczej niż w przypadku sztukaterii dobieramy mur z cegłami, betonowy lub otynkowany z dokładnie naszkicowanymi ubytkami. Taki efekt jest prawie niemożliwy przy wykonywaniu sztukaterii. Dodatkowa przewaga fototapety nad sztukaterią dotyczy utrzymania dekoracji w czystości. Na odstających elementach sztukaterii będzie osadzał się bród i kurz. Fototapeta, ponieważ jest gładka w minimalnym stopni przyjmie na swojej powierzchni zabrudzenia.

Fototapeta mur

Innym sposobem na aranżację starej ściany w mieszkaniu będzie naklejenie na całą ścianę fototapety przedstawiającej elewację. Metoda, ta jest często wykorzystywana przez projektantów, którzy idąc za pragnieniami inwestorów, zmagają się z zadaniem przeniesienia nowoczesnego mieszkania w klimat Prowansji, Toscanii, Starych – włoskich lub francuskich uliczek. Klimat bez większych nakładów zostanie bardzo łatwo oddany. Podobna w wyrazie dekoracyjny będzie fototapeta okno – ciekawe wzory tutaj http://www.agoteka.pl/fototapeta-okno , która umiejscowi na naszej ścianie okno z widokiem na dowolną stronę świata. Zaczynając od pejzaży gór, krajobrazów pól i łąk po ulice miast, morze, lasy. W zależności od zapotrzebowania okno może być nowoczesne oraz retro. Ważne, aby ozdoba była zharmonizowana z całością wystroju wnętrza.

Mur jako naklejka na szafę

Pozostała nam dekoracja imitująca beton, cement z odciskami szalunków. Dekorowanie takimi motywami przeniesie nasze wnętrze w nowoczesny deasing loftu. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, wydaje się, że lepszym rozwiązaniem jest fototapeta. Ułożenie płyt betonowych na ścianie może spowodować ogromną pracę remontową. Właściwie niewyobrażalne jest natomiast zamurowanie całej ściany betonem lub cegłą. Dekoracje z fototapetami w takim przypadku są nieocenione. Łatwy i szybki montaż bez zbędnego kurzu, łatwe czyszczenie, a efekt dekoracyjny absolutnie nie odbiegający od betonu wylewanego pomiędzy szalunek i ścianę.