DEKORACJE DO KUCHNI!

fototapeta-do-kuchniKuchnia to miejsce spotkań, pomieszczenie w którym trzeba wyjątkowo dbać o porządek. Funkcja tego pomieszczenia jest istotna i odgrywa ważną rolę w codziennym życiu. Czy aby na pewno wiemy jak dbać o to pomieszczenie i jak je urządzić, by spełniało wymogi kuchni XXI wieku? Jakie trendy królują we współczesnych gastronomicznych pomieszczeniach? Jaki styl sprawdza się najbardziej pod względem funkcjonalności, a który pod względem estetycznym/wizualnym?

Styl prowansalski

Przytulna i swojska kuchnia w większości wykonana z naturalnych materiałów. Wykorzystanie drewna stanowi 90% większości aranżacji . Barwy dominujące to naturalne czerwienie, błękit, żółcie czy zielenie. To, co charakteryzuje ten styl, to nieformalny charakter, który dodaje całości fototapeta-wodoodporna-do-kuchniluzu, a przez to możesz poczuć się wyjątkowo swobodnie. Meble w tym charakterze malowane są kilku warstwowo tzn. Shabba cic. Jest to efekt wizualnego postarzania mebli oraz dodanie mu niedbałego wyglądu. Klasyczne meble pamiętane z westernowych filmów, współcześnie można je nieco bardziej ożywić. Stosując na wyspie umieszczonej w centrum jasno-barwny blat. Między szafkami zastosować  laminowane zobacz opisywane fototapety do kuchni z motywem charakterystycznym ten nurt, czyli kosze wiklinowe, szklane butelki bądź słoiki z konfiturami.

Styl nowoczesny…

…to pełen gracji,minimalistyczny aneks kuchenny jako dopełnienie nowatorskiego salonu. Akcentem dzielącym dwa pomieszczenia, jednocześnie łącząc je ze sobą jest zazwyczaj blat. Wykonany ze szkła bądź solidnego drewna, stanowi również podporę i ozdobę w pomieszczeniu.

537-2728-thickboxOryginalne hokery, designerski zlewozmywak, szafki połyskujące od zewnętrznej strony powinien idealnie harmonizować się z elementami wyposażenia w odcieniach reszty aranżacji.

Popularne kolory to szary,czarny oraz biały. Nie jest wykluczone jednak stosowanie różnych innych kolorów. Warto pamiętać jedynie, aby ograniczać się do minimum w formie oraz dodatkach. Nowoczesna kuchnia, to jednocześnie przestronna i ograniczona w szczególne dodatki koncepcja. Jedyne, co można zastosować, to lakierowane wielkie,grube misy czy wazony. W grę wchodzą również obrazy do kuchni z motywami abstrakcyjnymi, które nadadzą wnętrzu duszę. Oryginalny charakter wnętrza podkreśla często ciekawy wzór panelu ściennego na tle czarnych, połyskujących mebli.

491-2495-thickboxKUCHNIA Rustykalna

Wizualizacja tego typu kuchni odzwierciedla kuchnie z wiejskich chatek. Prostota, nadaje wnętrzu przytulnego klimatu, kojarzy się z bliskością natury. Najważniejszym materiałem stylu rustykalnego jest drewno bądź jego imitacja. Uzupełnieniem takiego wnętrza będzie na przykład fototapeta cegła z agtoteka. Podobnie jak w prowansalskim stylu, szafki barwi się nierównomiernie, by imitowały oldschoolowy wygląd.Pomijając drewniane przedmioty meble, w kuchni wykorzystuje się płytki ceramiczne, detale z żelaza, mosiądzu. Do mebli dobiera się sprzęt AGD o stylizowanym wyglądzie. Styl rustykalny zyskuje na popularności w coraz większym gronie.

Wszystkie style są oryginalne, różniące się od siebie poszczególnymi elementami. Za najbardziej estetyczną i na miano sterylnie czystej kuchni zasługuje,fototapeta-z-kawa ta zaaranżowana w stylu nowoczesnym.

Pod względem funkcjonalności nie ma tej ”najlepszej”. W zależności od rozkładu w pomieszczeniu ważnych sprzętów ( lodówki, zmywarki,piekarnika) będzie można zdecydować jak prosperować można w tym lokalu. Jeżeli będą one ustawione na planie trójkąta- przygotowywanie posiłków w tej małej gastronomi nie będzie sprawiało najmniejszego problemu, a sprawi wiele przyjemności.