fototapeta-tulipanProblem z doborem kolorów na ściany dotyczy wielu osób. W swoim wnętrzu chcemy czuć się dobrze, komfortowo oraz być otoczonym ciekawymi i estetycznymi dekoracjami. Dobrze dobranym kolorom na ściany powinniśmy poświęcić dużo czasu. Jest wiele czynników, którymi warto się kierować zanim dobierzemy odpowiednie barwy i dekoracje na nasze ściany. Pierwszą zasadniczą zasadą jest dobór mebli a w drugiej kolejności farby. Ściany powinny współgrać z dekoracją całej reszty, dlatego należy dobrać ściany do gotowego pomieszczenia, do którego wybraliśmy meble. Farba to najtańszy składnik, który wykorzystujemy do wystroju przestrzeni. Paleta zawiera wiele formacji, kompozycji, kolorów, które będą odpowiadały naszym gustom i podpasują się idealnie pod charakter i kolor mebli. Cała prawda to teoria, iż łatwiej jest dobrać farbę pod kolor szafy czy zabudowy kuchennej, niż odwrotnie.
fototapeta-schodyKolejną regułą jest dobór ozdób. Dobieramy farby, które kontrastują lub są odzwierciedleniem mebli i ozdób pomieszczenia. Kolor ma pełnić funkcję wydobywania i podkreślania charakteru całości, zamykając ją tym samym w jedną całość. Jasno kremowe ściany i kawowe fototapety do kuchni z agoteka.pl.

Jaśniejsze od ciemnego i ciemniejsze od jasnego. Barwy farby, która pomalujemy ściany, nei powinien zlewać się z odcieniem mebli. W salonie czy sypialni z ciemnymi meblami kolors ścian powinien być o jeden ton jaśniejszy bądź odpowiednio dobrany, by kontrastował idealnie, a wnętrze nabrało przestrzeni. W odwrotnym wypadku, do jasnych mebli pasują mocne kolory bądź te o ciemniejszym odcieniu- eksponujące i wyostrzające meble.

fototapeta-uliczkaŚciany nie powinny pozostać jedynie  w jednym monotonnym kolorze. Ważne dla nich są dekoracje tj. a tutaj ładne fototapety na ścianę, a tutaj obrazy tryptyki czy ramki ze zdjęciami. Tak jak każda kreacja, powinna mieć dodatek w postaci naszyjnika, nadruku na koszulce, gustownego kapelusza- tak i w tym wypadku warto zadbać o charakter i klimat przestrzeni.
Używając odpowiedniego koloru, można powiększyć lub pomniejszyć pomieszczenie. Małe wnętrza optycznie powiększamy za pomocą, białego, beżowego koloru czy jasnych odcieni mocnych barw, ponieważ małe wnętrze w przyciemnionej tonacji wcale nie jest dobrym rozwiązaniem. Zamiast przytulnego pokoju  utworzymy  ‘’klatkę, w której nie łatwo będzie można  poczuć się swobodnie. Należy zastanowić się, co chcemy uwydatnić. Czy dominować powinien duży, kolorowy mebel na tle jasnych ścian, czy w przypadku fototapeta-do-salonuwielkich przestrzeni to oświetlenie i dekoracja tj. fototapeta powinna być jedynym elementem zdobniczym? Pozwólmy sobie zagrać na kolorach. Z wielobarwnej fototapety wybierzmy ten kolor, którego jest najmniej i z właśnie taką farbą powinniśmy pokryć wszystkie inne ściany.