Jeżeli chcemy zastosować do pomieszczenia ciekawy motyw abstrakcyjny czy też czerpiący z piękna natury to w takim wypadku dobrym rozwiązaniem są tworzone przez nas dekojacje na wymiargdyż dzięki nim możemy oblepić nawet wszystkie ściany pomieszczenia 1 pasem kompozycyjnym. Stworzyć rytmiczny układ poprzez cykliczne powtarzanie fragmentów kompozycji.

panoramiczne-fototapety

Przykładowa fototapeta zatytułowana ,, letnią porą” doskonale nadaje się do polecenia jako przykład fototapety na wymiar. Jest to uchwycenie trawy łąkowej w okresie letnim, dzięki czemu nasycona jest przepięknym żółtym światłem wydobywającym słomkowy kolor traw. Wprowadzona rytmicznie do pomieszczenia sprawia, że wnętrze nabiera światła i ciepła. Puchowa, rozłożysta forma tej rośliny oraz fakturka tworzy lekką , przyjemną całość. Dobrze działa w przestrzeni kuchennej.

fototapeta-z-zielonym

Fototapeta ,, wzorzystość” to dynamiczne chlapnięcia farby tworzące wyraźne plamy barwne, rzucone w artystycznym – ekspresyjnym geście. Zielone, jednolite tło wydobywa pierwszoplanową płaską plamę bieli tworzącą ścieżkę wytaczająca różne kierunki kompozycyjne . Zestawiony z nią czarny rzut farby również skierowany w różnych kierunkach kompozycji potęguje dynamiczność tej fototapety. Jest to otwartą kompozycja, dzięki czemu można ją przedłużać w rytmice nie zaburzającej kadru oraz proporcji. Bardzo silnie działa ta fototapeta na przestrzeń w której się znajduje dynamizując je. Polecana jest przez nas do przestrzeni niepełnych w charakterystyce , minimalistycznych i skromnych.

fototapeta-na-drzwi

Świderek to kompozycja, która może się ciągnąć w nieskończoność dzięki czemu jest idealnym przykładem fototapety na wymiar. Ucięta w dowolnym miejscu nie traci żadnego z elementów, który można dokładać cały czas. Jest również propozycją bardzo dynamicznej dekoracji, która jest tym razem bardzo subtelna w kolorze, użyty do niej butelkowy- zielony kolor nie skupia bardzo na sobie uwagi. Fototapeta więc pasuje świetnie do niemalże każdego wnętrza. Bardzo dobrze prezentuje się w wystroju białego salonu oraz jako pas wprowadzający do domu w przedpokoju. Rewelacyjnie gra z przestrzeniami przeszklonymi takimi jak łazienka wydobywając ich koloryt, lekkość, przestrzenność.