Bambus jest ogromna, drzewiastą trawa wzrastająca w krajach tropikalnych oraz Azji. Dla nas więc jest rośliną bardzo orientalną. Ze względu na swoja delikatną ale zdecydowana strukturę świetnie nadaje się jako deseń do fototapety, którą można powiesić szczególnie jako dekoracje ściany łazienki. Pomieszczenie to z fototapetą o tym temacie nabierze cechy, deszczowego, parnego lasu tropikalnego. Zieleń charakteryzująca te rośliny nadaje ukojenie, sprzyja wypoczynkowi oraz skupieniu na własnych myślach gdyż nie rozprasza. Dlatego świetnie nadają się jako dekoracje do salonów odnowy, spa oraz gabinetów regeneracyjnych, sprzyja rehabilitacji, odbudowie sił.

400_F_36350386_JKrx0HVqATIwGRx7X5CMaqKPXXEHmUPv

Dzięki swojej nie dosłowności, rytmiczności można na nie spoglądać również jak na kompozycje abstrakcyjną. Co świetnie sprawdza się nowoczesnych wnętrzach. Zwłaszcza z mocnym nasyceniem soczystej zieleni w kompozycji bambo. Drewniane zielone piony zestawione są z poziomymi piaskowymi pierścieniami łączenia, co nadaje dużo przestrzeni i dynamizmu. Wyrastający liść z łodygi, umiejscowiony po prawej stronie zaburza ciąg rytmiczny, co dobrze robi kompozycji gdyż nadaje jej ciekawszego, intrygując ego charakteru. Grafika ta świetnie nadaje się do wielkich, poziomych ścian, nadając im dynamizm, przestrzeń oraz świeżość.

400_F_37052735_iu5dHnpt2OAzvNPICRwveUEG3qqDSKI1

Różnorodność tych roślin przekłada się na zróżnicowanie fototapet. Tak więc fototapeta bamboo forest to ujęcie w ramach fototapety tej samej rośliny lecz całkowicie innej w charakterze, kompozycji oraz kolorycie. Słoneczne łodygi łączone są ciemnozielonymi pierścieniami , zrytmizowane rozedrganymi, wijącymi się po całej przestrzeni liści ami co uwypukla ruch. Tym razem uwieczniona roślina ta jest w dynamicznym, różnorodnym układzie. Uwagę przykuwa pierwszoplanowa , gładka, odbijająca światło struktura zestawiona z zamazanym tłem. Bardzo dobrze komponuje się w przestrzeni pomiędzy szafkami wiszącymi a blatem w kuchni nadając światło, sprawiając kucnie bardziej przyjazną oku .

400_F_28379560_FwqbgmDq6QAcLDmDneVLH3gvlWqsUxAa

Bambou zen forêt to fototapeta polecana przez nas szczególnie na sufit gdyż położona na niego nadaje dużo powietrza przez niezamkniętą przestrzeń lasu. Pnące się w górę potężne już bambusy

potęgują wrażenie wertykalności pokoju. Zestawienie snującego się przez całą kompozycje koloru zielonego i migów świetlnych przedzierających się poprzez ,, namiot” leśny nadaje wrażenie ruchu.

400_F_36716106_IQo0lrw2VP78PrgJpDfMyQH9SczwA6DI

Do salonu spa szczególniej polecamy fototapety bambus z grafiką – spa Stones,bamboo with frangipani. Połączenie liści, łodyg bambusa z czarnymi – świecącymi się kamieniami oraz wodą odbijająca wzór to klasyczny obrazek kojarzący się z salonem odnowy.